Svibanj je mjesec u godini kada se ekipe svih uzrasta, koje su se tijekom natjecateljske godine pokazale kao najkvalitetnije, bore za državne prvake. Prve hrvatske rukometne lige u kategoriji djevojčica U15 podijeljene su u tri regije iz kojih po 6, odnosno 7, najuspješnijih čine 20 najboljih ekipa Hrvatske koje ulaze u borbu za naslov prvakinja Hrvatske.

Gospićke rukometašice rođene 2008./2009. godine ove su se sezone natjecale u 1.HRL regije 3 (Zapad) i kao 6. u ukupnom poretku s 10 pobjeda, 1 neriješenim ishodom i 5 poraza, osvojenim 21 bodom i gol razlikom 397:339 plasirale su se među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Ždrijeb Završnice Prvenstva Hrvatske, koja se od 22. do 26. svibnja 2024. godine igrala u Poreču, smjestio je Gospićanke u skupinu D s ekipama ŽRK Novska, ŽARK Split, ŽRK Trešnjevka Zagreb i RK Đurđevac, a Gospićanke su bez ozlijeđenih Nike Ivančić i Matee Gučanin, te s načetom Sarom Vukelić i Doroteom Faflja za cilj imale prolaz grupe.

Prvog dana natjecanja rukometašice trenera Vanje Antića ostvarile su polovičan učinak. Prvi susret odigrale su protiv vršnjakinja ŽARK Split i zrelom igrom upisale svoju prvu pobjedu dok su u utakmici protiv dobro poznatih protivnica ŽRK Trešnjavka Zagreb ostvarile poraz.

Nastavak natjecanja drugoga dana donio je nova dva susreta. Ključna utakmica protiv ŽRK Novska počela je odlično. Vodstvo 6:2 trebalo je dati ogroman zamah prema pobjedi koja bi ekipu Gospića odvela među 12 najboljih ekipa Hrvatske, no obnova ozljede Sare Vukelić okrenula je utakmicu u korist protivnica. U drugoj utakmici dana, onoj protiv RK Đurđevac, upisana je pobjeda.

Redoslijed tri bodovno izjednačene ekipe (po 4 boda) odredila je gol razlika koja je Gospićanke „pogurala“ na 4. mjesto pa su ih treći dan natjecanja čekale utakmice razigravanja od 13. do 20. mjesta. Unatoč porazu protiv ŽRK Trogir 58 uspjele su resetirati svoje emocije i u večernjoj utakmici za plasman od 17. do 20. mjesta pobijediti ŽRK Metković.

Visoka dominacija gospićkih rukometašica u posljednjoj utakmici Završnice PH, onoj za 17. mjesto u Hrvatskoj, protiv ŽRK 1234 Virovitica dovela je do visoke pobjede rezultatom 25:16 čime su Gospićanke ostvarile veliki uspjeh i među 45 klubova koji se natječu u 1. HRL sezonu završile kao 17. u Hrvatskoj.

Najboljom igračicom u susretu protiv ŽARK Split proglašena je Marta Kulaš, protiv RK Đurđevac Dorotea Faflja, u utakmici protiv ŽRK Metković Anja Rukavina, dok je ista titula u utakmici protiv ŽRK 1234 Virovitica pripala Lari Dumičić.

Sastav pod vodstvom trenera Vanje Antića i službene predstavnice Antonije Antić činile su Anja Rukavina, Marta Kulaš, Lara Dumičić, Borna Benković, Dorotea Faflja, Lorena Drakulić, Melani Mesić, Josipa Štimac, Sara Vukelić, Klara Luketić, Tena Šubarić, Paulina Franić, Marta Šulentić, Lara Pavelić, Lana Zec i Emma Crnković.

REZULTATI

GRUPA D

RK GOSPIĆ – ŽARK SPLIT 17:15 (8:5) – Rukavina (5), Dumičić (5), Kulaš (3), Vukelić (2), Franić (1), Šulentić (1)

ŽRK TREŠNJEVKA ZAGREB – RK GOSPIĆ 18:15 (9:7) – Rukavina (5), Kulaš (4), Vukelić (2), Dumičić (2), Faflja (1), Luketić (1)

ŽRK NOVSKA – RK GOSPIĆ 18:11 (7:6) – Rukavina (4), Vukelić (3), Faflja (2), Dumičić (1), Kulaš (1)

RK GOSPIĆ – RK ĐURĐEVAC 24:22 (14:15) – Rukavina (7), Dumičić (7), Faflja (5), Kulaš (4), Franić (1)

OD 13. DO 20. MJESTA

RK GOSPIĆ – ŽRK TROGIR 58 13:20 (9:9) – Rukavina (5), Kulaš (3), Vukelić (2), Faflja (1), Franić (1), Šulentić (1)

OD 17. DO 20. MJESTA

ŽRK METKOVIĆ – RK GOSPIĆ 15:22 (7:12) – Vukelić (6), Rukavina (5), Pavelić (3), Dumičić (2), Franić (2), Kulaš (2), Šulentić (2)

OD 17. DO 18. MJESTA

ŽRK 1234 VIROVITICA – RK GOSPIĆ 16:25 (8:13) – Rukavina (7), Dumičić (7), Kulaš (4), Vukelić (3), Drakulić (2), Franić (1), Benković (1)