Djevojčice trenerice Antonije Antić odigrale su u nedjelju, 26. studenog 2023. godine, na svom terenu susrete 2. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjakinja ŽRK Poreč i ŽRK Arena. Nakon dvije nadmoćne pobjede Gospićanke se nalaze na 3. mjestu ukupnog poretka s maksimalnim brojem bodova.

Nevjerojatnih 8 uzastopnih pogodaka u prvih 8 minuta susreta protiv ŽRK Poreč dalo je gospićkim rukometašicama visoku početnu prednost. Nakon tek jednog postignutog pogotka protivničke ekipe Gospićanke su do isteka 20. minute postigle novih 5 uzastopnih golova čime je rezultat na poluvremenu bio 13:1.

Nastavak odlične igre protiv vidno slabije ekipe Poreča trenerica Antić iskoristila je za pružanje prilike svim igračicama i provjeru širine klupe. Gotovo sve su rukometašice Gospića opravdale povjerenje trenerice i postigle pogotke, a odlične Mia Vukelić i Matea Halapa zatresle su mrežu protivnica 5, odnosno 4 puta. Utakmica je završila visokom pobjedom Gospićanki rezultatom 22:4.

Nakon oduševljenja pobjedom u prvom susretu gospićke su igračice ozbiljnim pristupom ušle u susret protiv ekipe ŽRK Arena. Sigurne obrane Lucije Starčević omogućile su Gospićankama niz od 5 mini serija tijekom prvih 20 minuta što je rezultiralo odlaskom na predah rezultatom 12:6.

Ujednačena igra obje ekipe u nastavku utakmice trajala je do 29. minute nakon koje rukometašice Gospića prave seriju 5:0. Kvalitetnom igrom, pored golmanice Starčević, istaknule su se Petra Balenović sa 6 i Klara Luketić s 5 postignutih pogodaka. Rezultat na isteku 40. minute bio je 20:11 čime je gospićka ekipa upisala drugu pobjedu dana.

Najkorisnijom igračicom iz redova Rukometnog kluba „Gospić“ u susretu protiv ŽRK Poreč proglašena je Matea Halapa na poziciji desnog vanjskog, dok je istu titulu u utakmici protiv ŽRK Arena ponijela Lucija Starčević na poziciji golmanice.

RK GOSPIĆ – ŽRK POREČ 22:4 (13:1) – Vukelić (5), Halapa (4), Luketić (3), Svetić-Balenović (3), Tuškan (2), Nikšić (2), Došen (1), Balenović (1), Blažević (1)

ŽRK ARENA – RK GOSPIĆ 11:20 (6:12) – Balenović (6), Luketić (5), Halapa (4), Vukelić (3), Mesić M. (1), Maras (1)