Među rukometnim zaljubljenicima uvijek interesantan županijski derbi između Rukometnog kluba „Gospić“ i Rukometnog kluba Senj odigrao se u nedjelju, 26. studenog 2023. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću. Ekipa Senja, ojačana kvalitetnim pojačanjima, upisala je pobjedu nad pomlađenom domaćom ekipom Gospića. Rukometaši Gospića kolo prije kraja prvog dijela sezone nalaze se na 9. mjestu s 2 pobjede i 6 poraza u 8 odigranih utakmica.

Sedam uzastopnih pogodaka Senjana u prvih 11 minuta utakmice Gospićkoj je momčadi zadalo muke od samog otvaranja susreta. Čvrsta obrana protivničke momčadi nije ostavljala prostora za laku realizaciju pogodaka domaćih igrača. Kod isteka 30. minute rezultat je bio 22:12 na strani senjske ekipe.

Gospićani su se nakon predaha vratili odlučniji i do 44. minute igralo se „gol na gol“. Nerealizirani kazneni udarac, kao rezultat jedne u nizu fenomenalnih obrana senjskog vratara, dao je Senjanima priliku za seriju od 3 uzastopna pogotka. Unatoč seriji 3:0 domaće momčadi u posljednjim minutama susreta rezultatska prednost protivničke ekipe postignuta kroz utakmicu ostala je daleko nedostižna pa je pobjeda rezultatom 41:26 u županijskom derbiju ovoga puta pripala rukometašima Senja.

RK GOSPIĆ – RK SENJ 26:41 (12:22) – Pavelić (5), Stilinović (4), Bukovac (3), Čović (3), Suknaić (3), Borovac (2), Ratković Jo. (2), Ratković Ju. (2), Jelić (1), Ratković L. (1)