Najmlađi dječaci u ligaškom natjecanju, oni rođeni 2012. i 2013. godine, odigrali su u subotu, 24. veljače 2024. godine, u Labinu utakmice 8. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Rudar Adria Oil i RK Rovinj. Dvjema vrijednim pobjedama učvrstili su svoju poziciju na 8. mjestu gdje ih je smjestilo 6 pobjeda i 12 osvojenih bodova u 14 odigranih utakmica.

Nakon 10 minuta ujednačene igre rukometaši Rudara serijom 4:0 preuzimaju vodstvo (6:2). S 3 uzastopna pogotka u posljednje 3 minute prvog poluvremena Gospićani na predah odlaze s tek 1 golom zaostatka (6:5).

Drugo je poluvrijeme pokazalo kako ekipa trenera Mateja Udiljka iz utakmice u utakmicu napreduje i ide uzlaznom putanjom u kvaliteti svoje igre. Serijom od 3 uzastopna pogotka Gospićani su preuzeli vodstvo (8:6) koje Istrijani nakratko „hvataju“. Nakon 35. minute Ličani mini serijom prelaze u vodstvo od 2 pogotka koje zadržavaju do isteka 40. minute i ostvaruju pobjedu rezultatom 12:10.

Protiv ekipe Rovinja gospićki su rukometaši još jednom prikazali odličnu igru. Čvrsta obrana, visoka realizacija i kvalitetna igra već je do isteka 20. minute Gospićane dovela na +3 (8:5).

U nastavku utakmice, na krilima odličnog Roka Marasa sa 7 postignutih pogodaka, gospićka momčad povećava svoju rezultatsku prednost što treneru Udiljku daje mogućnost isprobati sve igrače iz sastava. Svi su oni tu priliku i povjerenje iskoristili i svi se upisali u listu strijelaca. Pobjeda visokom +10 razlikom donijela je malim Gospićanima nova 2 boda. (20:10).

RK GOSPIĆ – RK RUDAR ADRIA OIL 12:10 (5:6) – Maras (3), Borovac (3), Alibabić (2), Umiljenović (2), Rogić (2)

RK ROVINJ – RK GOSPIĆ 10:20 (5:8) – Maras (7), Ratković (4), Alibabić (2), Šolaja (2), Dadić (2), Borovac (1), Umiljenović (1), Rogić (1)