Nove dvije prepreke na putu prema Završnici PH za dječake U13 bile su RK Rudar Adria Oil i RK Buzet. Utakmice 11. kola 1. HRL Zapad odigrane su u nedjelju, 25. veljače 2024. godine, u Buzetu. Protiv ekipe iz Labina rukometaši trenera Roberta Havličeka, pod vodstvom Zvonimira Kneževića, odigrali su neriješeno i upisali tek 1 bod, dok je ekipa iz Buzeta predala utakmicu i tako Gospićanima rezultatom 10:0 dodala 2 boda na ukupni zbir. Gospićani se nalaze na 3. mjestu s 13 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom, 4 poraza i 27 osvojenih bodova.

Prvih su 10 minuta susreta Ličani „lovili“ minimalnu rezultatsku prednost Labinjana. Serijom od 4 uzastopna pogotka nakon 13. minute rezultat su okrenuli u svoju korist (6:4). Do isteka 20. minute ekipa Rudara mini serijom stavlja rezultat u egal (7:7).

Nakon predaha nastavila se izjednačena igra obje ekipe. Odličnom igrom i na krilima Ivana Stručića sa 7 postignutih pogodaka Gospićani su uzvraćali na pogotke protivničke ekipe i držali rezultat neizvjesnim do posljednjeg sučeva zvižduka. Po isteku 40. minute rezultat je ostao izjednačen (16:16), a po bod je zasluženo pripao objema ekipama.

RK GOSPIĆ – RK RUDAR ADRIA OIL 16:16 (7:7) – Stručić (7), Pajtl (3), Župan (2), Pintar (2), Tomljenović (2)

RK BUZET – RK GOSPIĆ 0:10