Trener Robert Havliček poveo je seniore na gostujuću utakmicu 15. kola 2. HRL Zapad koja se u nedjelju, 24. ožujka 2024. godine, odigrala u Karlovcu protiv istoimenog protivnika.

Seniori Gospića su odlično ušli u utakmicu. Pogotcima Čovića i Pavelića u 9. su minuti imali vodstvo 6:3, no Karlovčani su s dvije mini serije u 10. i 14. minuti izjednačili rezultat (7:7) i time se vratili u igru. Protivnik se u 20. minuti serijom 3:0 (13:10) pokušao rezutatski odvojiti ali Gospićani vraćaju istom mjerom za 14:14 u 25. minuti. Na predah ekipa Gospića odlazi s dva gola zaostatka (18:16).

U drugo poluvrijeme ekipa trenera Havličeka ulazi s dva pogotka kojima uspjevaju poravnati rezultat (18:18). U nastavku susreta nervoza Gospićana i sabranost domaćina dovela je do lošije obrane i nerealiziranog sedmerca koji je Karlovčanima dao dovoljno prostora za odlazak na 4 gola prednosti u 43. minuti susreta (24:20). Serijom od 4:0 u 49. minuti (28:22) domaćin odlazi na 6 golova prednosti te si tim rezultatom omogućava mirniji ulazak u zadnje minute utakmice. Gospićanima je ta prednost bila nedostižna, a Karlovčanii su je do kraja susreta povećali na +7 i završili ovu utakmicu rezultatom 34:27.

HRK KARLOVAC 2– RK GOSPIĆ 34:27 (18:16) – Pavelić (7), Milković (3), Čović (3), Hećimović (3), Vasilj (2), Jergović (2), Jelić (2), Borovac (2), Ratković L. (1), Udiljak (1), Ratković J. (1)