U Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću je u nedjelju, 17. ožujka 2024. godine, odigrana utakmica 14. kola 2. HRL Zapad između seniorskih momčadi Gospića i Buja ’53. U tijesnom i neizvjesnom susretu domaćini su uspjeli ostvariti pobjedu i uzeti nova 2 boda.

Utakmica je od početka bila izjednačena, pogotovo u prvom dijelu prvog poluvremena. Tek nakon 10. minute domaćini su se uspjeli odvojiti. Serijom od 3:0 u 22. minuti ekipa Gospića odlazi na 3 gola prednosti koju je uspjela održati do odmora (15:13).

U drugom dijelu utakmice Gospićani su novom serijom od 3 uzastopna pogotka nakon 40. minute „pobjegli“ na 4 gola prednosti (20:16). Ubrzo su igrači RK Buje počeli opasno dostizati zaostatak. Nepune tri minute prije kraja gosti su uspjeli doći do izjednačenja (26:26). U napetoj su završnici više koncentracije, želje, htijenja pa i sreće imali domaćini i tijesno pobijedili rezultatom 28:27.

RK GOSPIĆ – MRK BUJE ’53 28:27 (15:13) – Pavelić (7), Vasilj (6), Fratucanov (3), Hećimović (3), Jergović (2), Čović (2), Suknaić (2), Milković (2), Kolačević (1)