U Gospiću su odigrane utakmice 9. kruga 1. HMKRL zapad u kojem smo snage odmjerili protiv ekipa Mornara i Senja, te osvojili “samo” jedan bod. Riječ “samo” je jer je dojam da smo morali osvojiti bar 2, ako ne i sva 4 boda. Najzapaženiji su u našim redovima bili Suknaić Matej s 14, Josip Starčević s 10 i Ante Rupcic s 9 pogodaka, dok je pogotovo u utakmici sa RK Mornar dobar bio golman Karlo Mataija.

RK MORNAR – RK GOSPIĆ 21:21 (7:11) – od početka utakmice dolazimo u vodstvo (3:0, 7:3) koje u drugom dijelu povećavamo i na +5 (13:8, 18:13), no u zadnjih 7 minuta uspijevamo prosuti sve što smo u 33 minute stvarali. Na +2 (21:19) 2 minute prije kraja brzopleto rješavmo napad, protivnici smanjuju na +1, dolazimo do čiste šanse za realizaciju i potvrdu pobjede, no ispada lopta, da bi u zadnjoj sekundi s 9 metara iz izvođenja faula primili pogodak za konačnih 21:21. Utakmicu su obilježile odlične obrane golmana obje ekipe, pogotovo našeg Karla Mataije koji je obranio 3 penala (2 u istom napadu).

RK GOSPIĆ – RK SENJ 24:28 (15:15) – nakon velike borbe u prvoj utakmici već za 10 minuta slijedila je nova, protiv Senja. Ponovno nam se događaju iste stvari. Vrlo dobra igra u prvih 30 minuta rezulirala je brojnim izjednačenjima, njih čak 18. U drugom dijelu smo imali najveću prednost koju je jedna ekipa u utakmici imala (18:16), no opet dolazi do crne rupe u trajanju od 5 minuta gdje smo došli u zaostatak 20:21. U posljednje 3 minute ne uspijevamo posložiti obranu, kao ni realizirati 2 napada i ekipa Senja dolazi do 2 boda.

Čestitke svim dečkima na dobrim utakmicama, a već sljedeću nedjelju nas u Gospiću u sklopu 10. kruga čekaju utakmice protiv RK Poreč i RK Kozala.