Subota, 5. svibanj 2018., je bila radna za više od 50 naših igrača podijeljenih u četiri ekipe mlađih uzrasta.

Na put su krenule ekipe dječaka 2002., 2004. i 2006. godišta koje su utakmice lige Primorsko-goranske županije odigrali u Rijeci, dok su djevojčice 2004. godišta nastupale u Crikvenici.

Dječaci “B” (2006. godište) su nastavili pozitivan niz, ostvarili nove dvije pobjede, te se potpuno približili vrhu tablice. Ekipa je prikazala veoma dobru i agresivnu igru koja je potvrdila odličan pristup naših igrača i rad na treningu.

RK KVARNER KOSTRENA – RK GOSPIĆ 3:24 (2:12) – utakmica u kojoj smo igrom i željom dominirali od prve do posljednje minute utakmice. Hećimović sa 6, Rukavina s 4, te Jergović, Čaić i Vučetić s po 3 pogotka bili su najefikasniji igrači naše ekipe.

RK GOSPIĆ – RK MORNAR CRIKVENICA 16:9 (8:5) – još jedna prava utakmica donijela nam je novu uvjerljivu pobjedu. Raspoložena obrambena i napadačka igra osigurala nam je prednost od 3 pogotka na poluvremenu. Protivnik u nastavku nije uspio držati ritam te dolazimo do pobjede od 7 pogodaka razlike. Hećimović je postigao 7, Jergović i Vučetić po 3, dok je Bukovac dodao 2 pogotka.

 

Dječaci “A” (2004. godište) pobjedama polako osiguravaju novi plasman među prve tri ekipe lige i još jednu medalju u svojoj bogatoj kolekciji. Ovoga puta protivnici su im bile ekipe Zameta i Selca.

RK ZAMET II – RK GOSPIĆ 15:26 (5:13) – budući nam je Zamet bio izravni konkurent na putu ka ostvarenju navedenog bilo je potrebno odigrati jednu ozbiljnu utakmicu, što smo i učinili. Osim kod početnog buđenja (2:2) odigrali smo jednu sigurnu utakmicu u kojoj su naši igrači dominirali na terenu do samog završetka. Serijom 6:0 poveli smo 8:2, a do poluvremena i 8 razlike (13:5). Fantastično sigurna i smirena obrana, te raznovrsni napad doveo nas je početkom nastavka do +10 (16:6, 17:7, 18:8). S nekoliko bitnih izmjena pao je tempo utakmice, te se protivnik približio na 18:13. Povratkom startera razlika je ponovno rasla i narasla na 11 pogodaka prednosti. Rajič i Klobučar postigli su po 6, a Kovačević i Delišimunović dodali su po 4 pogotka.

RK SELCE – RK GOSPIĆ 17:21 (11:15) – dobar ulazak u utakmicu i vodstvo 4:1 kao da je uljuljalo naše igrače koji su očekivali visoku pobjedu bez truda. Umjesto ozbiljnih 10-ak minuta i prepuštanje minutaže onima koji igraju manje, došli smo u “egal” utakmicu u kojoj smo većinu susreta ipak držali prednost od 3-4 pogotka. U konačnici je ostvarena pobjeda, ali smo izvukli i pouku da uspjeh ne dolazi bez truda.

 

Mlađi kadeti (2002.) su odigrali svoje posljednje utakmice ove sezone, te ostvarili dva poraza protiv objektivno jačih i fizički moćnijih protivnika koji su, pogotovo ekipa Zameta, kaznili svaku našu grešku. Energija u ekipi je tijekom prve utakmice sa Zametom bila na razini, dok je u utakmici protiv Trsata bio vidljiv veliki pad.

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 27:12 (12:6) – protivnik je kaznio svaku našu grešku. Nerealizirane prilike s naše strane utjecale su na sigurno 7 pogodaka previsoki poraz. Šop je postigao 4, a Matjašec, Milković i Klobučar su dodali po 2 pogotka. Na golu je siguran bio Stipetić.

RK TRSAT II – RK GOSPIĆ 35:11 (15:6) – Kovačević (4), Šop (3), Milković (2)

 

Djevojčice 2004. godišta su utakmice protiv Vinodola i Murvice odigrale u Crikvenici i ostvarile oba poraza.

ŽRK MURVICA – RK GOSPIĆ 12:6 (5:4) – Milković (3), Stilinović (1), Milinković (1), Šop (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK VINODOL 6:13 (2:5) – Šop (5), Milinković (1)