Rukometaši trenera Roberta Havličeka odigrali su protekla dva vikenda utakmice 6. i 7. kola Lige za prvaka u okviru 1. HRL Zapad. U nedjelju, 21. travnja 2024. godine, u Gospiću su upisali tek 2 boda pobjedom nad RK Umag, dok su protiv RK Poreč porazom propustili ostvariti stopostotni učinak kola. Samo tjedan dana kasnije, u nedjelju, 28. travnja 2024. godine, u Crikvenici su odigrani susreti 7. kola Lige za prvaka već spomenute lige u kojem su protiv RK Mornar Dramalj-Crikvenica upisali poraz, a protiv županijskih rivala RK Senj podijelili bodove.

Kolo prije kraja sezone dječaci U15 su na 4. mjestu ukupnog poretka što odlazak na Završnicu PH čini neizvjesnim do posljednje utakmice.

Nakon početne nadmoći ekipe Poreča (5:2), serijom od 3 uzastopna pogotka Gospićani su u 8. minuti došli do izjednačenja (5:5). Čvrsta igra obje momčadi prvih je 20 minuta učinila neizvjesnima, a na predah se otišlo kod rezultata 11:10 za porečke rukometaše. Visoka 5:0 serija Porečana na otvaranju drugog poluvremena „natjerala“ je Gospićane na „hvatanje“ rezultata (16:10). Nespretne pogreške u obrani i nerealizirani šutevi u napadu donijeli su ekipi Poreča pobjedu rezultatom 25:19.

Nizom mini serija u prvih 10 minuta utakmice Gospićani su imali rezultat na svojoj strani (9:6). Rukometaši Umaga 3:0 serijom nakon spomenute minute dolaze do izjednačenja (9:9). Gospićka ekipa „ubacuje u višu brzinu“ i odlučnom i koncentriranom igrom na poluvremenu ima +6 (17:11). Drugih 20 minuta utakmice Gospićani su odigrali opuštenije, ali dovoljno čvrsto, da na isteku 40. minute upišu pobjedu rezultatom 26:19.

Nakon početnog vodstva protivničke momčadi (2:1) u 4. minuti pa sve do 10. minute obje su ekipe bile bez postignutih golova. Serijom 3:0 Gospićani preuzimaju vodstvo (4:2), koje su do isteka 20. minute domaćini smanjili na samo +1 (7:6).

Drugo su poluvrijeme mini serijom otvorili rukometaši Mornara. Držali su rezultat na svojoj strani sve do 37. minute nakon koje Gospićani dolaze do izjednačenog rezultata (15:15). Sve do posljednje minute bila je izgledna podjela bodova. Pad koncentracije gospićke ekipe omogućio je domaćinima postizanje dva pogotka kojima upisuju pobjedu rezultatom 18:16.

Tek 10ak minuta nakon ove fizički i psihički teške utakmice rukometašima trenera Havličeka uslijedila je utakmica protiv županijskih rivala iz Senja. Već je u prvih nekoliko minuta susreta bilo vidljivo kako će i rezultat ovog susreta biti neizvjestan do posljednje minute. Na predah Gospićani odlaze s minimalnom prednošću i rezultatom 10:9.

Na krilima Andreja Stilinovića sa 6 i Josipa Ratkovića s 5 postignutih pogodaka do 37. minute Gospićani su držali prednost s poluvremena. U spomenutoj minuti protivnička ekipa postiže pogodak za izjednačenje i rezultat do posljednjeg sučeva zvižduka ostaje izjednačen (18:18).

RK POREČ – RK GOSPIĆ 25:19 (11:10) – Milković (5), Stilinović (5), Ratković Ju. (3), Ratković Jo. (3), Marković (2), Borovac L. (1)

RK GOSPIĆ – RK UMAG 26:19 (17:11) – Stilinović (5), Marković (4), Milković (3), Borovac I. (3), Ratković Ju. (3), Borovac L. (3), Ratković Jo. (3), Jerković (1), Matušan (1)

RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA – RK GOSPIĆ 18:16 (6:7) – Stilinović (5), Jergović (3), Borovac L. (3), Jamičić (2), Milković (1), Ratković Jo. (1), Marković (1)

RK GOSPIĆ – RK SENJ 18:18 (10:9) – Stilinović (6), Ratković Jo. (5), Jergović (3), Borovac I. (2), Ratković Ju. (1), Marković (1)