Novo kolo 1. HRL Zapad za dječake U13, 12. po redu, odigrano je u subotu, 2. ožujka 2024. godine, u Rabu. Rukometaši Gospića odmjerili su snage protiv vršnjaka RK Čavle i RK Zamet. Nastavkom pobjedničkog niza i upisavši nova 4 boda igrači trenera Roberta Havličeka na 2. su mjestu ukupnog poretka s 15 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom i 4 poraza te se nadaju dobrim rezultatima u nastavku natjecanja i plasmanu na Završnicu prvenstva Hrvatske.

Nakon nesigurnih početnih 10 minuta igre, kod vodstva 6:3 za ekipu RK Čavle, Gospićani, nošeni glasnom podrškom prijatelja s Raba, ubacuju u višu brzinu i do odlaska na predah okreću rezultat u svoju korist te na poluvrijeme odlaze s rezultatom 12:7.

Rukometaši Čavla smanjili su gol razliku serijom 3:0 na otvaranju 2. poluvremena. Vođeni odličnim Ivanom Stručićem sa 7 golova, čvrstom obranom i visokom realizacijom Gospićani upisuju pobjedu rezultatom 22:15.

Tek dvije minute nesigurnosti na početku 2. utakmice omogućile su ekipi Zameta jedino vodstvo u utakmici. Gospićani su do 10. minute stvorili prednost +5 (8:3) koju su do kraja poluvremena „pojačali“ za 1 i na odmor otišli s rezultatom 15:9.

U nastavku utakmice, fantastični trojac Ivano Stručić, Borna Sarić i Luka Brozičević, od kojih je svaki postigao po 7 pogodaka, predvodio je odličnu igru ekipe iz Gospića koja je po isteku 40. minute rezultatom 30:21 upisala 2. pobjedu kola.

RK ČAVLE – RK GOSPIĆ 15:22 (7:12) – Stručić (7), Pintar (4), Brozičević (3), Sarić (3), Župan (2), Tomljenović (2), Vukelić (1)

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 30:21 (15:9) – Brozičević (7), Sarić (7), Stručić (7), Župan (5), Pintar (4)