Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ odigrali su pred domaćom publikom u subotu, 2. ožujka 2024. godine, utakmicu 12. kola 2. HRL Zapad protiv ekipe RK Poreč 2. Pobjedom pred punim tribinama Gospićani su upisali 2 boda i trenutno su na 10. mjestu sa samo bodom zaostatka za ekipom ispred.

Dobra igra obje momčadi držala je rezultat ujednačenim sve do 16. minute susreta nakon koje serijom od 5 pogodaka Gospićani prave osjetniju prednost (11:5). Mladi Eric Fratucanov pokazao se kao odlično pojačanje ekipi postigavši 3 pogotka u završnim minutama prvog poluvremena. Na isteku 30. minute rezultat je bio 16:10 na strani domaće ekipe.

Prvih 8 minuta drugog poluvremena gospićki su rukometaši prednost podigli na +7 (20:13). Pad koncentracije u obrani pružio je priliku Istrijanima da smanje svoj zaostatak. Serijom 4:0 dolaze na samo 3 gola zaostatka (20:17), no do kraja susreta nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti pobjedi domaćina. Mate Pavelić opravdao je svoje dugogodišnje iskustvo kao seniorski igrač utkavši u pobjedu (32:27) Gospićana čak 7 golova.

RK GOSPIĆ – RK POREČ 2 32:27 (16:10) – Pavelić (7), Suknaić (6), Fratucanov (6), Milković (4), Vasilj (3), Ratković Lu. (2), Čović (1), Stilinović (1), Borovac (1), Udiljak (1)