Nakon dva nenadana poraza u utakmicama 8. kola, dječaci U13 su se u susretima 10. kola 1. HRL Zapad, odigranima 3. veljače 2024. godine, u Rovinju vratili u ritam pobjeda. Sa 4 osvojena boda protiv RK Rovinj i MRK 28. April nalaze se na 5. mjestu ukupnog poretka s 11 pobjeda, 4 poraza i 22 osvojena boda u 15 odigranih utakmica.

Dobro otvaranje utakmice rezultiralo je dosuđenim kaznenim udarcem za ekipu Gospića koji je kasnije ostao nerealiziran. Ekipa Aprila odgovorila je 3:0 serijom kojom u 11. minuti imaju vodstvo 4:2. Igrači trenera Roberta Havličeka s 3 pogotka vrlo brzo okrenuli rezultat u svoju korist (6:4) da bi na odmor otišli s minimalnim vodstvom (10:9).

U nastavku utakmice gospićki su rukometaši bili čvršći u obrani i konkretniji u realizaciji pa su u 31. minuti susreta imali vodstvo od +6 (19:13). Unatoč 3 uzastopna pogotka ekipe 28. Aprila, Gospićani, na krilima standardno odličnog Ivana Stručića sa 6 i najmlađeg igrača Milana Pintara s odličnih 5 pogodaka, upisuju važnu pobjedu rezultatom 21:16.

Otvaranje utakmice serijom pogodaka uvijek daje mentalnu prednost ekipi. Gospićani su je stekli serijom 3:0 na otvaranju utakmice protiv ekipe Rovinja. Zadržali su tempo igre sve do 14. minute kada ih protivnička momčad sustigla (9:8). To nije obeshrabrilo ekipu trenera Havličeka koji su ubacili u brzinu više i na odmoru vodili 13:9.

Dječaci Rovinja se nisu predavali, no Gospićani su predvođeni Matejom Tomljenovićem s 8 i Josipom Pajtlom sa 6 postignutih golova bili jači i rezultatom 26:22 upisali novu pobjedu.

MRK 28. APRIL – RK GOSPIĆ 16:21 (9:10) – Stručić (6), Pintar (5), Tomljenović (4), Ratković (2), Pajtl (2), Brozičević (1), Župan (1)

RK GOSPIĆ – RK ROVINJ 26:22 (13:9) – Tomljenović (8), Pajtl (6), Pintar (4), Stručić (3), Brozičević (2), Župan (2), Vukelić (1)