Dvije izuzetno teške derbi utakmice, one 4. kola 1. HRL Zapad, odigrane su u nedjelju, 29. listopada 2023. godine, u Crikvenici. Ekipa dječaka U15 Rukometnog kluba „Gospić“ snage je odmjerila s vršnjacima RK Senj i RK Mornar Dramalj-Crikvenica. Pobjedom u županijskom derbiju, a porazom protiv ekipe iz Crikvenice, upisali su nova dva boda i time se smjestili na 7. mjesto ukupnog poretka s 3 utakmice zaostatka od vodeće momčadi.

Prvih 15 minuta susreta između županijskih rivala prošlo je u ispitivanju snaga iako su Senjani u tom periodu bili ekipa koja je „lovila“ rezultat. Serijom 4 uzastopna pogotka nakon 15. minute gospićki su se mladići rezultatski odvojili (14:9) i po isteku 20. minute na predah otišli pri vodstvu 16:12.

Drugo su poluvrijeme momčadi igrale čvrsto a konkretniji su bili rukometaši Gospića koji su u 32. minuti imali 6 pogodaka prednosti (26:20) da bi susret završili pobjedom rezultatom 31:28.

Mlakim ulaskom gospićke ekipe u drugu utakmicu momčad Mornara iskoristila je za seriju od 4 uzastopna pogotka u prve 4 minute susreta. Gospićani su se do sredine prvog poluvremena rezultatski približili (6:4), ali nova 3:0 serija protivnika i dva promašena kaznena udarca omogućilo je Crikveničanima +5 na isteku 20. minute (11:6).

U nastavak susreta kao da je izašla sasvim druga ekipa mladih Ličana što je u 36. minuti rezultiralo stizanjem rezultata (15:15). Nove odlične obrambene reakcije olako su propuštene greškama u razvijanju kontranapada što je zaustavilo konačan preokret za poraz 15:19.

RK SENJ – RK GOSPIĆ 28:31 (12:16) – Milković (6), Marković (5), Sertić (5), Jeković (4), Borovac I. (4), Ratković (3), Stilinović (2), Borovac L. (2)

RK GOSPIĆ – RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 15:19 (6:11) – Stilinović (5), Sertić (3), Borovac I. (2), Jamičić (2), Ratković (1), Maras (1), Milković (1)