Seniorke Rukometnog kluba „Gospić“ povijesnom su pobjedom u utakmici 3. kola 3. HRL Zapad u Buzetu upisale prve bodove.

Utakmica je u subotu, 28. listopada 2023. godine, odigrana protiv RK Buzet, a prva dva osvojena boda smjestile su rukometašice trenera Vanje Antića na 5. mjesto ukupnog poretka.

Odličnim otvaranjem utakmice i visokom 5:0 serijom gospićke su rukometašice odredile tempo odigravanja susreta. Igračice Buzeta uzvratile su nešto manjom 3:0 serijom, ali su gospićanke čvrstom obranom i sigurnim napadom došle do niza od 6:0 i nakon 21. minute utakmice otišle na +8 (13:5), da bi na odmor otišle pri vodstvu 17:8.

Ličanke su tijekom drugoga dijela na krilima Sare Vukelić, Anje Rukavine i Lare Dumičić, koje su ukupno postigle po 8 pogodaka, i povisile prednost, no u završnici malo stale na loptu, upisale konačnu pobjedu 32:23.

RK BUZET – RK GOSPIĆ 23:32 (8:17) – Vukelić (8), Rukavina (8), Dumičić (8), Ivančić (4), Kulaš (4)