Novi susret 2. HRL Zapad, onaj 4. kola, gospićki su seniori u subotu, 28. listopada 2023. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću odigrali protiv RK Ogulin.

Napeta i neizvjesna igra u prvom poluvremenu pokazala je kako će pomlađena seniorska ekipa Gospića kroz sezonu zasigurno rasti i napredovati. Najraspoloženiji su tijekom prvoga poluvremena u domaćim redovima bili Ivan Jergović i Matej Suknaić koji su davali vjetar u leđa svojoj ekipi, a odličnu igru okrunili su s po 5 postignutih pogodaka. Nakon 30 minuta igre semafor je pokazivao 18:17 za ekipu Ogulina.

Gospićki su mladići u nastavku utakmice imali pad koncentracije i nekoliko tehničkih pogrešaka što je Ogulincima dalo priliku za serije od 3, odnosno 5 uzastopnih pogodaka kojima su otišli na +9 (29:20). Unatoč spomenutoj prednosti Gospićani su pogotcima Suknaića i Pavelića (serija 3:0) smanjili na -6 (32:26) i pokušali se vratiti u utakmicu, no nakon 52. minute i promašenog kaznenog udarca domaćina protivnička je ekipa napravila visoku 6:0 seriju kojom je osigurala pobjedu rezultatom 42:31.

Nakon 4 odigrane utakmice, 1 pobjede i 3 poraza, ekipa trenera Roberta Havličeka trenutno se nalazi na 9. mjestu ukupnog poretka.

RK GOSPIĆ – RK OGULIN 31:42 (17:18) – Suknaić (8), Jergović I. (6), Pavelić (4), Milković (3), Ratković L. (3), Devčić (2), Bukovac (2), Ratković J. (1), Jelić (1), Borovac (1)