Djevojčice U13 Rukometnog kluba „Gospić“ u Crikvenici su, 24. ožujka 2024. godine, odigrale susrete 5. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjakinja ŽRK Murvica i ŽRK Zamet. Dvije nove pobjede i 4 novoupisana boda rukometašice trenerice Antonije Antić zadržala su na 2. mjestu ukupnog poretka s 8 pobjeda i tek 1 porazom te 16 osvojenih bodova.

Siguran ulazak u utakmicu protiv ekipe Murvice već je u prvih 10. minuta donio Gospićankama osjetniju prednost (5:2). Do isteka 20. minute obje su ekipe igrale čvrsto a gospićke su djevojčice bile bolje u realizaciji i na predah otišle s rezultatom 8:4.

Dva realizirana kaznena udarca odlične Mie Vukelić s ukupnom 7 postignutih golova, na otvaranju drugog poluvremena podigla su gol razliku na +7 (11:4). Kratak pad koncentracije Gospićanki ekipa iz Crikvenice kaznila je sa 4 uzastopna pogotka. Nakon 35. minute gospićke su rukometašice „sabrale“ glave i upisale pobjedu rezultatom 14:9.

Iako su djevojčice iz Rijeke otvorile utakmicu pogotkom, Gospićanke su u susretu protiv Zameta upisale pobjedu visokom gol razlikom. Serijom od 6 uzastopnih pogodaka na poluvrijeme su otišle kod rezultata 6:1.

Nevjerojatnom 9:0 serijom otvorile su drugih 20 minuta susreta (15:1). Klara Luketić s 5 i Petra Balenović sa 4 postignuta pogotka bile su važan dio ove visoke pobjede Gospićanki rezultatom 17:5.

U susretu protiv ŽRK Murvica najkorisnijom igračicom proglašena je Mia Vukelić, dok je istu titulu u utakmici protiv ŽRK Zamet zasluženo ponijela Petra Balenović.

ŽRK MURVICA – RK GOSPIĆ 9:14 (4:8) – Vukelić (7), Luketić (4), Marković (1), Balenović (1), Fajdić (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK ZAMET 17:5 (6:1) – Luketić (5), Balenović (4), Andrijević (2), Vukelić (2), Mesić M. (2), Došen (1), Halapa (1)