Rukometaši trenera Mateja Udiljka, oni rođeni 2012. i 2013. godine, protekla su dva vikenda odigrali čak 5 utakmica Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije. Svi su se susreti igrali u Rijeci. Oni 1., 5. i 7. kola u subotu, 27. travnja 2024. godine protiv vršnjaka MRK Kozala, RK Zamet i PŠR-a, a oni 3. i 10. kola protiv RK Pećine i RK Adriatic Rijeka u nedjelju, 5. svibnja 2024. godine. Pobjede u tri susreta donijele su im novih 6 bodova i u ukupnom su poretku na 4. mjestu sa 4 pobjede i 3 poraza te 8 osvojenih bodova.

Gospićki su rukometaši protiv jake ekipe Kozale prvih 8 minuta „držali konce“ u svojim rukama. Kod vodstva 4:3 rukometaši trenera Udiljka gube koncentraciju što su Riječani iskoristili i visokom 6:0 serijom došli do teško dostižnog vodstva (9:4). Promašeni sedmerac i nova 4 uzastopna pogotka protivnika obilježili su prvih 7 minuta nastavka (13:5). Iako su se Gospićani u posljednjim minutama „probudili“ rezultatsku prednost ekipe Kozale nisu uspjeli dostići i upisuju poraz rezultatom 16:9.

Primorci su utakmicu otvorili nizom od 3 postignuta pogotka i tako na samom početku Gospićanima zadali „hvatanje“ rezultata. Dvjema mini serijama gospićki se igrači vraćaju u egal, a na poluvremenu je rezultat 6:5 za protivničku ekipu. Novom 2:0 serijom Ličani su otvorili drugih 15 minuta igre i po prvi puta u utakmici imali minimalno vodstvo (7:6). U nastavku su obje momčadi vraćale izjednačeni rezultat, a Gospićani pogotkom Mateja Borovca (5 postignutih golova) u posljednjim sekundama utakmice odnose pobjedu rezultatom 10:9.

Gotovo je nestvarno izgledalo prvih 15 minuta utakmice protiv ekipe Zameta. Gospićani su upisali nevjerojatnih 9 pogodaka dok se mreža vratara Nike Milkovića nije zatresla niti jednom. Kod odlaska na predah rezultat je bio 9:0. U prvih 6 minuta nastavka Riječani su uspjeli u gol „spremiti“ tek 3 pogotka nakon kojih su novom 9:0 serijom gospićki rukometaši upisali visoku pobjedu rezultatom 23:3.

Izjednačena igra ekipe Adriatica i malenih Gospićana igrala se do 8. minute susreta kada igrači trenera Udiljka serijom 6:0 preuzimaju dominaciju u utakmici. Na poluvremenu je rezultat 10:4 za Ličane. Riječani su 2. poluvrijeme otvorili serijama od 2 i 3 uzastopna pogotka i tako došli na samo -2 (11:9). Kvalitetnom obranom i pametno osmišljenim napadima Gospićani mini serijama zadržavaju vodstvo i odnose pobjedu rezultatom 17:13.

Čvrsta igra obje momčadi i neizvjestan rezultat obilježio je prvih 10 minuta utakmice protiv ekipe Pećina. Mini serija nakon spomenute minute zaustavila je rezultat na 7:5 za Gospićane. U drugom su dijelu protivnički igrači bili kvalitetniji i koncentriraniji, dok su maleni Ličani lošiju rolu „platili“ izgubljenom utakmicom rezultatom 12:10.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 16:9 (9:4) – Pezelj (2), Grbac (2), Borovac (1), Umiljenović (1), Šolaja (1), Dadić (1), Maras (1)

PŠR – RK GOSPIĆ 9:10 (6:5) – Borovac (5), Grbac (2), Pezelj (1), Dadić (1), Maras (1)

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 3:23 (0:9) – Borovac (7), Maras (7), Grbac (5), Dadić (3), Pezelj (1)

RK ADRIATIC RIJEKA – RK GOSPIĆ 13:17 (4:10) – Ratković (4), Maras R. (4), Borovac (3), Rogić (3), Umiljenović (1), Pezelj (1), Maras A. (1)

RK PEĆINE – RK GOSPIĆ 12:10 (5:7) – Ratković (3), Rogić (3), Borovac (1), Alibabić (1), Pezelj (1), Maras R. (1)