Protekla dva vikenda dječaci rođeni 2010. i 2011. odigrali su susrete posljednja dva kola 1. HRL Zapad. U nedjelju, 28. travnja 2024. godine, u Gospiću su odigrane utakmice 15. kola spomenute lige protiv ekipa MRK Kozala i RK Viškovo, dok je samo tjedan dana kasnije, u subotu, 4. svibnja 2024. godine, Rab ugostio susrete posljednjeg 16. kola protiv RK Poreč i RK Umag.

U spomenute 4 utakmice dječaci U13 upisali su 3 poraza i 1 pobjedu te tako sezonu završili na 5. mjestu ukupnog poretka sa 17 pobjeda, 1 neriješenim ishodom, 6 poraza i 35 osvojenih bodova. Plasman na Završnicu PH „izmaknuo“ im je za samo 3 boda.

Prvih 8. minuta utakmice protiv ekipe Kozale gospićki su rukometaši diktirali tempo igre. Pad koncentracije domaće momčadi omogućio je Riječanima niz od 5 uzastopnih pogodaka koji ih rezultatski odvajaju od Gospićana (10:5). Na isteku 20. minute rezultat je bio 12:6 na strani ekipe Kozale. Nakon 9. minute drugog poluvremena gospićki rukometaši, vođeni odličnim Ivanom Stručićem s 10 postignutih golova, preuzimaju inicijativu u igri i s dvije 4:0 serije sustižu protivnike na samo 3 gola zaostatka (23:20). Mini serija Riječana u posljednjoj minuti utakmice donijela im je pobjedu rezultatom 25:21.

Dominaciju ekipe Viškova u prvih 8 minuta utakmice (6:2) gospićki su rukometaši prekinuli serijom od 3 uzastopna pogotka. Bolja realizacija domaće momčadi u nastavku prvog dijela rezultirala je minimalnim zaostatkom na poluvremenu (11:10). Sve do 30. minute gostujuća je ekipa držala blagu prednost, a Gospićani su „hvatali“ rezultat. Pogotcima Ivana Stručića i Milana Pintara, koji su u 40 minuta igre postigli 8 odnosno 7 golova, rukometaši trenera Roberta Havličeka prelaze u vodstvo (18:17) koje serijom 4:0 u posljednjim minutama utakmice povećavaju i upisuju pobjedu rezultatom 22:17.

Unatoč odličnom otvaranju i početnom vodstvu protiv ekipe Poreča Gospićani su vrlo brzo osjetili nedostatak Ivana Stučića koji je zbog ozljede propustio odigravanje utakmica na samom kraju sezone. Dvije visoke serije (4:0 i 5:0) Istrijana omogućile su im prednost od 5 golova na kraju prvog poluvremena (13:8). Dva nerealizirana kaznena udarca i nekoliko pogrešaka u obrani u drugih je 20 minuta utakmice protivnicima pružilo priliku za povećanje gol razlike s poluvremena koju su oni iskoristili i upisali pobjedu rezultatom 25:15.

Nakon samo 10ak minuta Gospićani su ušli u posljednju utakmicu sezone. Osam uzastopnih pogodaka ekipe Umaga u prvih 9 minuta susreta dalo je naslutiti kako će gospićki rukometaši u ovoj utakmici upisati poraz za kraj odigravanja 1. HRL. Tek su 4 puta Gospićani uspjeli zatresti protivničku mrežu i u 20. minuti rezultat je bio 15:4. Dominacija Istrijana nastavila se i u drugih 20 minuta pa su, unatoč volji i htijenju, dječaci U13 Rukometnog kluba „Gospić“ sezonu završili porazom rezultatom 30:14.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 25:21 (12:6) – Stručić (10), Župan (6), Pintar (2), Župan (1), Tomljenović (1), Ratković (1)

RK GOSPIĆ – RK VIŠKOVO 22:17 (10:11) – Stručić (8), Pintar (7), Pajtl (3), Župan (1), Matić (1), Tomljenović (1), Ratković (1)

RK GOSPIĆ – RK POREČ 15:25 (8:13) – Pintar (4), Brozičević (3), Vukelić (2), Župan (2), Pajtl (2), Tomljenović (1), Ilić (1)

RK UMAG – RK GOSPIĆ 30:14 (15:4) – Brozičević (6), Pajtl (4), Vukelić (1), Župan (1), Pintar (1), Ilić (1)