Posljednje 14. kolo 3. HRL Zapad, u kojoj se po prvi puta u povijesti natjecala ženska seniorska ekipa Rukometnog kluba „Gospić“, odigrano je u subotu, 27. travnja 2024. godine, u Senju. Rukometašice trenera Vanje Antića upisale su pobjedu protiv županijskih rivalki ŽRK Senia i tako ovu povijesnu sezonu završile na odličnom 4. mjestu ukupnog poretka s 9 pobjeda i 5 poraza te 18 osvojenih bodova.

Izjednačeno otvaranje utakmice Gospićanke prekidaju serijom od 4 uzastopna pogotka nakon 8. minute prvog dijela (8:4). Čvrsta igra i borbenost djevojaka obje ekipe obilježila je svih 30. minuta, a gospićke su rukometašice spomenutom serijom stvorile prednost koju su do odlaska na predah povećale za 1 i na poluvremenu imale vodstvo 19:14.

Kratki pad koncentracije početkom drugog dijela rezultirao je serijom domaćih igračica 4:0 (22:19). Nakon 40. minute igre Gospićanke, vođene standardno odličnom kapetanicom Anjom Rukavina s 12, Larom Dumičić s 11 i Sarom Vukelić s 9 postignutih pogodaka, „kontroliraju“ igru i u, za njih povijesnoj sezoni, upisuju pobjedu u posljednjoj utakmici sezone rezultatom 36:28.

ŽRK SENIA – RK GOSPIĆ 28:36 (14:19) – Rukavina (12), Dumičić (11), Vukelić (9), Faflja (2), Kulaš (2)