Učenici 7. i 8. razreda OŠ dr. Jure Turića (Gospić) odličnim su igrama ostvarili plasman na državno prvenstvo.

Nakon pobjede protiv OŠ Silvije Strahimira Kranjčevića (Senj) na županijskom, naši su rukometaši (7. i 8. razred) bili odlični i na poluzavršnici regije zapad (Istarska, Primorsko-Goranska, Karlovačka i Ličko-senjska županija). Utakmice regionalnog prvenstva su se odigrale u Kostreni (ponedjeljak 19.3.2018. godine), a na put smo otišli bez izuzetno bitnih Nikole Kovačevića (ozljeda) i Antea Sesara (bolest).

Unatoč izostancima ekipa je reagirala odlično, a čvrsta i pametna obrana donijela nam je dvije pobjede i plasman na završnicu državnog natjecanja, među 4 najbolje škole u Hrvatskoj, po prvi puta u povijesti OŠ dr. Jure Turića.

Čestitke svim igračima na velikom uspjehu, a nadamo se da ćemo u borbu za prvaka Hrvatske u školskom rukometu ići u punom sastavu.

 

OŠ BRAĆE SELJAN (KARLOVAC) – OŠ DR. JURE TURIĆA (GOSPIĆ) 9:22 – Kovačević M. (5), Džemaili (4), Butorac (3), Župan (3), Starčević (3), Stilinović (10 obrana)

OŠ DR. JURE TURIĆA (GOSPIĆ) – OŠ KOSTRENA 20:15 – Butorac (6), Džemaili (5), Kovačević M. (5), Stilinović (7 obrana)