Dječaci rođeni 2010. i 2011. godine odigrali su u nedjelju, 24. ožujka 2024. godine, pred domaćom publikom utakmice 13. kola 1. HRL Zapad protiv RK Š.R. Karlovac i RK Sedmerac Karlovac. Poraz i pobjeda donijeli su Gospićanima 2 nova boda koja su ih, dva kola prije završetka, smjestila na 4. mjesto.

Utakmicu protiv uvijek teških protivnika, ekipe Š.R. Karlovac, Gospićani su otvorili s 2 pogotka Ivana Stručića, koji se do kraja utakmice pokazao kao nositelj igre s 11 postignutih golova. Karlovčani su odgovorili 3:0 serijom i u 4. minuti imali minimalnu prednost (3:2). Do isteka 20. minute igrala se izuzetno čvrsta i neizvjesna igra u kojoj su domaći igrači za nijansu bili bolji i na predah otišli s +1 (12:11).

Rukometaši trenera Roberta Havličeka i u drugih su 20 minuta bili izjednačene kvalitete s protivnicima. Kratkotrajan pad koncentracije u 24. minuti omogućio je Karlovčanima seriju 3:0 i rezultatsko odvajanje. Do posljednjeg sučeva zvižduka protivnička je momčad iskoristila priliku za dvije mini serije u 28. i 37. minuti čime je minutu prije isteka 40. bila na +4 (25:21). Gospićani se nisu predali i susret su završili serijom 2:0 za konačnih 26:24 za ekipu Karlovca.

Početno vodstvo (3:1) ekipe Sedmerca Gospićani su vrlo brzo preokrenuli i otišli na visokih +5 (8:3). Do kraja prvog poluvremena prednost domaće ekipe ostaje nepromijenjena i na predah se odlazi pri rezultatu 11:6.

Unatoč dvije propuštene prilike za realizacijom kaznenog udarca, na krilima odličnog Luke Brozičevića sa 7 postignutih golova, Gospićani su u nastavku susreta „vladali“ terenom i po isteku 40. minute rezultatom 20:13 upisali vrlo važnu pobjedu.

RK GOSPIĆ – RK Š.R. KARLOVAC 24:26 (12:11) – Stručić (11), Tomljenović (4), Pintar (3), Brozičević (3), Pajtl (2), Sarić (1)

RK SEDMERAC KARLOVAC – RK GOSPIĆ 13:20 (6:11) – Brozičević (7), Pintar (3), Sarić (3), Stručić (3), Pajtl (2), Tomljenović (2)