Tijesan poraz u utakmici punoj preokreta.

Nakon tjedan dana priprema za veoma bitnu utakmicu došli smo do 3. kola 1. HRL jug u kojem smo otputovali u Rijeku gdje nas je ugostila MRK Kozala. Veoma oslabljeni sastav bez Ante Sakića i Šime Markića, te s viroznim Ivanom Matulovićem odlično je parirao godinama standardnom prvoligašu iz Rijeke.

Tijekom utakmice gledatelji su mogli vidjeti 7 preokreta rezultata i čak 23 izjednačenja, a u trileru su u posljednjim sekundama utakmice dva boda ipak otišla domaćinu.

Vodili su domaćini s dva pogotka prednosti do 8. minute utakmice (7:5) kada pogotcima Petrovića, Suknaića i Jelića prelazimo u vodstvo 8:7. Odličan obrambeni i napadački ritam zadržali smo narednih desetak minuta u kojima prelazimo u vodstvo, a u tri navrata golovima Suknaića, Petrovića i Antića i do 3 pogotka prednosti (11:8, 13:10, 14:11). Domaćin se nije predavao, u 24. minuti nadoknađuje zaostatak i preokreće rezultat (16:15), a na odmor ipak pogotkom Čovića odlazimo s minimalnom prednošću 18:17.

Veoma loše ulazimo u nastavak utakmice i ekipi Kozale dopuštamo prelazak u novo vodstvo (21:20). Između 37. i 55. minute gotovo neprestano vodimo, nerijetko imamo i po 2 pogotka prednosti (26:24, 28:26), a u 47. pogotkom Dželalije i +3 (29:26). Sustigli su domaći igrači i tu razliku te semafor u 55. minuti pokazuje 35:35, a u 58. minuti i vodstvo domaćina 37:35.

Novo zbijanje redova donijelo nam je dvije obrane i dva efikasna napada (Petrović i Jelić), a pogodak Deželjina 24 sekunde prije kraja doveo nas je u još jedan zaostatak (37:38). Trener Pavelić se odlučuje na pozivanje minute predaha tijekom koje je dogovorena akcija sa sedam igrača (bez golmana) koju 5 sekundi prije kraja Antić ne usjeva realizirati i donijeti svojoj ekipi neriješen rezultat.

Velika je tuga među igračima jer smo izgubili “dobivenu” utakmicu, ali i određena doza zadovoljstva zbog prikazanog otpora unatoč izostanku veoma bitnih igrača.

 

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 38:37 (17:18) – Petrović (11), Dželalija (7), Jelić (6), Antić (3), Bilić (3), Suknaić (2), Čović (2), Matulović (1), Udiljak (1), Kovačević (1)