Novi izazov za prvu žensku seniorsku ekipu Rukometnog kluba „Gospić“ bila je utakmica 5. kola 3. HRL Zapad koja se u subotu, 18. studenog 2023. godine, odigrala u Labinu.

Naporan vikend i bitne nedjeljne utakmice 1.HRL Zapad djevojčica U15 usmjerile su i tijek ove subotnje seniorske u kojoj su igračice mislima već bile u sutrašnjem danu. Porazom od ŽRK Rudar 2 igračice trenera Vanje Antića trenutno zauzimaju 5. mjesto ukupnog poretka s 2 pobjede i 2 poraza, ali i s utakmicom zaostatka za vodećom ekipom.

Na 2 uzastopna pogotka Gospićanki i 2 nerealizirane prilike za kontranapad na samom otvaranju susreta Labinjanke su vrlo brzo odgovorile istom mjerom. Izjednačena igra obje ekipe igrala se sve do 15. minute prvog dijela nakon koje domaća ekipa pravi dvije 3:0 serije kojima se odvaja na osjetniju rezultatsku prednost (11:7). Nerealizirani kazneni udarac u posljednjim sekundama prvog dijela utakmice zaustavio je rezultat na 13:10 za domaću ekipu.

Na otvaranju drugih 30. minuta susreta Labinjanke su se odlijepile na +6 (16:10). Iako uz mnoštvo izmjena Gospićanke nisu odustajale već su do posljednjeg sučeva zvižduka igrale kao da je tek otvaranje susreta. Visoku rezultatsku prednost do kraja utakmice smanjile su na +4 i, nažalost, upisale poraz rezultatom 24:20.

ŽRK RUDAR 2 – RK GOSPIĆ 24:20 (13:10) – Vukelić (4), Ivančić (4), Dumičić (3), Šulentić (3), Franić (2), Rukavina (1), Borovac (1), Kulaš (1), Gučanin (1)