Susreti 3. kola 1. HRL Zapad za djevojčice U15 odigrani su u nedjelju, 19. studenog 2023. godine u Gospiću. Rukometašice Gospića na domaćem su terenu dočekale vršnjakinje ŽRK Trešnjevka Zagreb i RK Zelina. Bile su to derbi utakmice između tri ekipe pozicionirane na prva 3 mjesta ukupnog poretka. Gospićanke su upisale jedan neriješeni rezultat i poraz te se trenutno nalaze na 3. mjestu ukupnog poretka s 4 pobjede, 1 neriješenim rezultatom, 1 porazom i 9 osvojenih bodova. Spomenute ekipe bolje su tek za 1, odnosno 2 boda.

Otvaranje susreta protiv ekipe Trešnjevke serijom od 3 uzastopna pogotka gospićkim je rukometašicama dalo podstreha za čvrstu igru i moguću pobjedu. Borbenost obje momčadi očitovalo se u čak 9 dosuđenih kaznenih udaraca u prvih 25 minuta utakmice. Ekipa trenera Vanje Antića u prvom je dijelu susreta bila konkretnija i bolja te je na predah otišla pri vodstvu 12:9.

Do 32. minute nastavka Gospićanke su držale prednost s poluvremena. Nakon spomenute minute Zagrepčanke su se mini serijom približile na samo gol zaostatka i time „zakomplicirale“ daljnji tijek utakmice. Igrom „gol za gol“ mlade Ličanke su sve do 41. minute zadržavale +1 na svojoj strani, ali tada rukometašice Trešnjevke sustižu rezultatsku prednost i izjednačavaju rezultat (19:19). Odličnu obrambenu igru rukometašice Gospića nisu uspjele nagraditi u napadu te 3 nerealizirana zicera iz igre i sedmerac u posljednjoj minuti susreta donose tek neodlučeni ishod (20:20).

Uvelike se rezultat prve utakmice odrazio na nesigurniju igru Gospićanki u prvom dijelu utakmice protiv RK Zelina koja je to i iskoristila te se nakon 4. minute odvojila na +3 (5:2), dok su serijom 4:0 nakon 17. minute otišle na visokih +8  s kojima se otišlo na odmor (16:8).

U drugi dio susreta Gospićanke su se vratile čvršće i vidno odlučnije. Odličnom koncentracijom i čvrstom igrom do 34. minute davale su nade kako se, iako velika, rezultatska prednost može dostići. Nedozvoljeni ulazak u protivničku igračicu u 35. minuti rezultirao je izravnim crvenim kartonom za Saru Vukelić što je dodatno poremetilo ambicije domaćina. Iako potresene izostankom jedne od ključnih igračica, odlične reakcije golmanice Emme Crnković držale su ekipu u igri za dodatno smanjenje zaostatka. Gospićanke su do isteka 50. minute bile bolje, čvršće, odlučnije i kvalitetnije od svojih protivnica, ali je unatoč tome, visoka prednost s poluvremena ostala nedostižna. Ekipa trenera Antića upisala je prvi poraz ove sezone (22:26).

Najkorisnijim igračicama u obje su utakmice proglašene vratarke. U onoj protiv ŽRK Trešnjevka Zagreb Josipa Štimac, a u onoj protiv RK Zelina Emma Crnković.

ŽRK TREŠNJEVKA ZAGREB – RK GOSPIĆ 20:20 (9:12) – Rukavina (5), Ivančić (5), Vukelić (4), Dumičić (2), Gučanin (2), Faflja (1), Kulaš (1)

RK GOSPIĆ – RK ZELINA 22:26 (8:16) – Vukelić (3), Ivančić (3), Borovac (3), Gučanin (3), Rukavina (2), Dumičić (2), Kulaš (2), Faflja (1), Krpan (1), Šulentić (1), Pavelić (1)