Seniorska je ekipa u subotu, 18. studenog 2023. godine, otputovala u Labin gdje je protiv RK Rudar Adria Oil odigrala utakmicu 7. kola 2. HRL Zapad. Unatoč borbenoj igri ekipa trenera Roberta Havličeka nije uspjela osvojiti nova 2 boda te se nalazi na 7. mjestu ukupnog poretka s 2 pobjede i 5 poraza.

Nakon početnih 7 minuta susreta Gospićani se serijom od 3 uzastopna pogotka rezultatski odvajaju na +3 (7:4). Unatoč izravnom crvenom kartonu Marina Čovića (13. minuta) rezultatsku su prednost Ličani držali na svojoj strani sve do 25. minute utakmice kada Labinjani serijom 3:0 prelaze u vodstvo (16:14) da bi na odmor otišli pri vodstvu 18:15.

Unatoč prednosti domaće momčadi koja je u nekoliko navrata tijekom drugog poluvremena bila na +5 (20:15, 25:20), pogotcima Ivana Jelića, Mateja Suknaića i Mate Pavelića u ključnim trenutcima utakmice Gospićani sustižu rezultat i 8 minuta prije isteka 60. minute izjednačuju na 28:28 nakon čega ne uspijevaju realizirati napad za vodstvo. Nesmotrene pogreške u obrani Istrijanima omogućuju dva uzastopna pogotka kojima se ponovno „odljepljuju“ na +2 za konačnih 31:29.

RK RUDAR ADRIA OIL – RK GOSPIĆ 31:29 (18:15) – Suknaić (7), Jelić (6), Pavelić (4), Jergović (3), Hećimović (2), Milković (2), Stilinović (2), Antić (1), Čović (1), Borovac (1)