Sportski centar Veli Jože u Poreču ugostio je u nedjelju, 25. veljače 2024. godine, odigravanje susreta 2. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad za dječake U15. Gospićki su rukometaši ostvarili polovičan uspjeh. Pobjedom protiv RK Poreč upisali su prve bodove u spomenutoj ligi dok ih je poraz od ekipe RK Umag stajao stopostotnog učinka. Rukometaši trenera Roberta Havličeka trenutno su na drugom mjestu, a iza vodeće Kozale smjestila ih je lošija gol razlika.

Gospićki su rukometaši čvrsto otvorili utakmicu protiv ekipe Poreča. Do 6. minute imali su vodstvo na svojoj strani. Nakon 8. minute Porečani izjednačuju rezultat serijom 3:0 na koju Gospićani odgovaraju s 4 uzastopna pogotka i vraćaju prednost (11:8). Do isteka 20. minute ekipa Poreča se novom 3:0 serijom „vraća“ i na predah se odlazi s izjednačenjem (12:12).

Protivnička je ekipa koncentriranije ušla u drugo poluvrijeme. Gospićki su se rukometaši „vratili“ i do 39. minute utakmica je bila u potpunosti izjednačena. Ključnim su se pokazali pogotci Andreja Stilinovića (2) i Ivana Borovca (1) u samoj završnici susreta kojima su Gospićani odnijeli pobjedu rezultatom 24:21.

Niti 10 minuta nakon ove teške borbe uslijedila je nova, ona protiv Umaga kojem je to bila prva utakmica u danu.
Gospićanima su u prvih 8 minuta susreta uspjeli parirati, no kod rezultata 5:4, Istrijani prave 8:0 seriju i ostavljaju Gospićane bez pogotka punih 8 minuta. Do odlaska na predah rezultat je +7 za protivničku momčad (14:7).

Dominacija Umaga nastavila se i u drugom poluvremenu te su gospićki rukometaši upisali poraz rezultatom 27:12.

RK GOSPIĆ – RK POREČ 24:21 (12:12) – Stilinović (5), Marković (5), Milković (3), Borovac I. (3), Borovac L. (3), Sertić (2), Ratković Ju. (1), Jergović (1), Maras (1)

RK UMAG – RK GOSPIĆ 27:12 (14:7) – Borovac I. (5), Stilinović (3), Maras (1), Jamičić (1), Ratković Ju. (1), Marković (1)