Nakon, zbog vremenskih neprilika, odgođenog 11. kola 1. HRL Zapad, u subotu, 4. ožujka 2023. godine, ranijom zamjenom domaćinstva seniori Rukometnog kluba „Gospić“ odigrali su u Puli susret 12. kola već spomenute lige protiv RK Veruda. Visokom pobjedom upisali su nova dva boda i s utakmicom zaostatka zauzeli 2. mjesto na tablici s 11 odigranih utakmica, 11 pobjeda i 22 osvojena boda.

Rukometaši Gospića u utakmicu su ušli čvrsto i odlučno. Sigurnom igrom odličnog trojca Markića, Cvjetkovića i Petrovića, koji su postigli 6, 4 odnosno 3 pogotka, do odlaska na predah ostvarili su prednost od šest pogodaka (18:12).

U nastavku susreta nastavila se dominacija Gospićana. Brojnim obranama Nekića s 12 od 27 i Kolačevića s 11 od 20, prednost s poluvremena narasla je na +10 i utakmica je završila rezultatom 34:24.

Posljednjih 20ak minuta utakmice trener Marin Bilić priliku je dao svim mladim igračima koji su tu priliku prihvatili i gotovo svi postigli pogodak.

RK GOSPIĆ – RK VERUDA 34:24 (18:12) – Markić (8), Cvjetković (6), Suknaić (4), Jelić (3), Petrović (3), Krmpotić (2), Pavelić (2), Bukovac (1), Devčić (1), Stilinović (1), Jergović (1), Milković (1), Čačić (1)