Sve ekipe djevojčica Rukometnog kluba „Gospić“ odigrale su u subotu, 4. ožujka 2023. godine, utakmice Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije. Djevojčice U11 u Senju su odigrale susrete protiv ŽRK Senia i RK Rab, djevojčice U12 u Rijeci su odmjerile snage s vršnjakinjama ŽRK Vinodol i RK Omišalj dok su najstarije djevojčice U14 u Rijeci igrale dva susreta protiv RK Rab.

Najmlađe sudionice ligaških natjecanja, djevojčice U11, odigrale su dvije uspješne utakmice i upisale dvije pobjede.

U prvom dijelu susreta protiv djevojčica iz Senja od postignutih 6 pogodaka, Mia Vukelić u mrežu je spremila 5. i rezultatom 6:4 odvela svoje Gospićanke na odmor. Nastavak susreta donio je još bolju igru malenih Ličanki koje su protivnicama „dozvolile“ tek 3 pogotka dok su same postigle čak 8. Utakmicu su završile rezultatom 14:7.

Rukometašice Gospića premoćno su pobijedile i mlade Rabljanke. Već u prvom dijelu susreta dostigle su visokih +10 i rezultatom 12:2 otišle na predah. U nastavku susreta Gospićanke su malo usporile tempo, ali su i dalje bile odlučnije i bolje te završile utakmicu rezultatom 20:4.

U trenutnom poretku djevojčice U11 zauzimaju 1. mjesto sa 6 pobjeda u 6 odigranih utakmica i 12 osvojenih bodova.

ŽRK SENIA – RK GOSPIĆ 7:14 (4:6) – Vukelić (10), Došen (2), Marković (1), Svetić-Balenović (1)

RK GOSPIĆ – RK RAB 20:4 (12:2) – Vukelić (8), Došen (5), Orešković (3), Tominc (2), Hećimović (1), Brkljačić (1)

Djevojčice U12 uspješno su svladale mlade rukometašice ŽRK Vinodol, dok se RK Omišalj pokazao prejak za mlade Ličanke.

Sve do 10. minute prvog dijela susreta igrala se ujednačena igra obje momčadi. Nakon spomenute minute Gospićanke su napravile seriju 3:0 i prešle u značajnije vodstvo (9:6). Do kraja prvog poluvremena spomenutu su prednost povećale na 13:9. U nastavku susreta Vinodolke nisu odustajale, ali nisu uspjele sustići rezultatsku prednost pa je utakmica završila rezultatom 22:17 za igračice trenerice Antonije Matić.

U prvom dijelu susreta protiv RK Omišalj rukometašice Gospića pratile su tempo protivnica koje su tek nakon 16. minute i rezultata 8:8 napravile seriju 3:0 i s tom prednošću otišle na predah (11:8). U nastavku susreta Gospićanke su propustile previše prilika za postizanje pogotka, a protivnice su to iskoristile za visoku seriju od 8:0. S tek tri postignuta pogotka u drugom dijelu djevojčice iz Gospića nisu uspjele parirati igračicama Omišlja pa je rezultat na kraju susreta bio 24:11 na strani protivnica.

Djevojčice U12 na tablici zauzimaju 3. mjesto sa 7 odigranih utakmica, 4 pobjede, 3 poraza i 8 osvojenih bodova, ali i s 3 utakmice zaostatka za prvoplasiranom ekipom.

RK GOSPIĆ – ŽRK VINODOL 22:17 (13:9) – Mesić (8), Halapa (7), Vukelić (4), Luketić (1), Blažević (1), Fajdić (1)

RK OMIŠALJ – RK GOSPIĆ 24:11 (11:8) – Vukelić (3), Mesić (2), Župan (1), Došen (1), Andrijević (1), Svetić-Balenović (1), Nikšić (1), Fajdić (1)

Kombinirana ekipa rukometašica trenera Vanje Antića držala je neizvjesnim utakmice protiv vršnjakinja Raba, no upisana su dva poraza.

Cijelu prvu utakmicu protiv mladih Rabljanki igralo se s puno rezultatskih preokreta. Prvih 17. minuta susreta igralo se „gol za gol“, tada su Gospićanke napravile seriju 3:0 i na predah otišle s rezultatom 14:12. U nastavku susreta igračice Gospića prednost su ponovno povećale na +3 (17:14) u 25. minuti, ali se igračice Raba nisu predavale. Nakon nerealiziranog sedmerca Ličanki, protivnice su sustigle rezultatsku prednost. U posljednjim sekundama susreta Rabljanke su postigle pogodak za pobjedu rezultatom 24:23.

Prvo poluvrijeme drugog susreta izgledalo je kao i prva odigrana utakmica. Odlično raspoložena Marta Šulentić u mrežu je pospremila čak 6 pogodaka a na predah se otišlo rezultatom 11:10 na strani igračica Raba. U nastavku utakmice trener Antić je nastavio s brojnim izmjenama što su Rabljanke iskoristile i završnom serijom od 4:0 u 38. minuti upisale još jednu pobjedu rezultatom 22:15.

Unatoč dvjema izgubljenim utakmicama djevojčice U14 na tablici zauzimaju 2. mjesto, s 10 odigranih utakmica, 6 pobjeda, 4 poraza i 12 osvojenih bodova.

RK GOSPIĆ – RK RAB 23:24 (14:12) – Gučanin (9), Vukelić (6), Ivančić (5), Rukavina (1), Šulentić (1), Grdošić (1)

RK RAB – RK GOSPIĆ 22:15 (11:10) – Šulentić (7), Ivančić (4), Vukelić (2), Butković (1), Gučanin (1)