Utakmicu 17. kola 1. HRL jug seniori Rukometnog kluba “Gospić” odigrali su u nedjelju, 27. ožujka 2022. godine, u Rovinju. Protivnik je bila istoimena ekipa Rovinja koje se zajedno s rukometašima Gospića bori za opstanak u prvoligaškom društvu.

Gospićani u sastavu bez veoma bitnog Petrovića veoma loše ulaze u susret što su jako agresivni, odlučni i pravovremeni domaćini iskoristili i već se u prvih 20 minuta odvojili na visokih deset pogodaka razlike (15:5). Pokušavala je ekipe trenera Antića ući u pozitivan ritam, no bezuspješno. Domaći golman imao je svoj dan, a svaki nerealizirani napad igrači ekipe Rovinja uspijevali su suviše lako realizirati za vodstvo 24:12 u 38. minuti susreta.

Domaćin se opustio, gospićki rukometaši počeli su iskorištavati ponuđeno i pogotcima Krmpotića, Kolačevića i Markića smanjili na -9 (24:15), da bi već u 45. minuti semafor pokazivao -6 (27:21). Odličnu igru u obrani na žalost nije popratio efikasni napad i umjesto uvođenja utakmice u napete vode domaćin se othrvao napadima, utakmicu priveo kraju i ostvario pobjedu rezultatom 33:26.

Ispred Gospićana je još 5 kola u kojima će tražiti šansu za nove uspjehe. Za vikend 2./3.4.2022. godine slijedi 18. kolo u kojem će na konto stići nova dva boda (pobjeda 10:0) budući je RK Senj odustao od natjecanja.

RK ROVINJ – RK GOSPIĆ 33:26 (19:10) – Krmpotić (6), Cvjetković (4), Jelić (4), Markić (3), Sakić (3), Seferagić (3), Kolačević (1), Matulović (1), Kovačević (1)