Utakmica 2. kola 2. HRL Zapad odigrana je u subotu, 14. listopada 2023. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću. Pred domaćom su publikom rukometaši Gospića dočekali RK Mornar Dramalj-Crikvenica protiv kojih, nažalost, nisu uspjeli upisati nova dva boda. Poraz ih je smjestio na 6. mjesto trenutnog poretka.

Već od samog otvaranja susreta bilo je vidljivo kako je ekipa iz Crikvenice iskusnija i spremnija za izazove seniorske konkurencije. Dvjema serijama 3:0, i velikom 7:0 serijom nakon 19. minute susreta, Primorci su naplatili nerealizirane kaznene udarce i niz tehničkih pogrešaka domaće momčadi te na predah otišli sa zasluženom prednošću od +12 (19:7).

Nastavak susreta donio je koncentriraniju igru Gospićana, ali je pritisak velikog zaostatka ipak bio prevelik. Iako je sam kraj susreta odavao kako gospićki rukometaši mogu pokazati više, prednost s poluvremena ostala je nedostižna pa je utakmica završila porazom domaćina (20:34).

RK GOSPIĆ – RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 20:34 (7:19) – Jelić (3), Bukovac (3), Pavelić (3), Milković (2), Jergović (2), Suknaić (2), Hećimović (1), Ratković L. (1), Stilinović (1), Borovac (1), Marković (1)