Dan nakon pobjede muške seniorske ekipe, u nedjelju, 12. studenog 2023. godine, seniorke Rukometnog kluba „Gospić“ odigrale su susret 4. kola 3. HRL Zapad protiv ŽRK Arena. Pobjedom su oduševile domaću publiku koja je pokazala veliki interes za ovu mladu ekipu gospićkih rukometašica te im s tribina pružila glasnu podršku. Igračice trenera Vanje Antića s 2 pobjede i 1 porazom, ali i utakmicom zaostatka trenutno se nalaze na 5. mjestu ukupnog poretka.

Rukometašice Gospića svih su 60 minuta dominirale na rukometnom terenu. Utakmicu su otvorile odlično i do 10. minute na svojoj su strani imale vodstvo od 4 pogotka (10:6). Puležanke su ih sustigle i izjednačile rezultat serijom od 3 uzastopna pogotka (6:6), ali su Gospićanke odgovorile 5:0 serijom, preuzele vodstvo i na predah otišle pri rezultatu 14:12.

U nastavku utakmice domaće su rukometašice održavale prednost od 2 do 3 pogotka da bi Nika Ivančić u 49. minuti povisila na +4 (23:19) za naizgled visoku prednost. Gošće iz Pule ekspresno su iskoristile opuštanje Gospićanki i u tri minute napravile 3:0 seriju za rezultatsko približavanje (23:22). Pogodak Lare Dumičić u 53. minuti kao da je probudio Josipu Štimac čije je ključne obrane odličnim napadačkom reakcijama i dvama pogotcima potvrdila Nika Ivančić za novu prednost (26:23), a Matea Gučanin potvrdila (27:23) za prvu i povijesnu pobjedu seniorki na domaćem terenu, rezultatom 27:25.

RK GOSPIĆ – ŽRK ARENA 27:25 (14:12) – Vukelić (7), Ivančić (6), Rukavina (4), Gučanin (4), Kulaš (3), Dumičić (2), Faflja (1)