S natjecanjem u državnoj ligi započeli su i dječaci U13.

Prve utakmice dječaka rođenih 2008./2009. godišta u 1.HRL zapad odigrane su u subotu, 30. listopada 2021. godine, u dvorani Dinko Lukarić u Rijeci. Protivnici u 1. krugu bile su ekipe Pećina i Kozale protiv kojih su ostvarene dvije pobjede.

U ekipi nije bilo tek Vedrana Jamičića (izolacija), a trenera Antića pomalo je brinula, zbog virusa COVID-19, više od godinu dana duga pauza od natjecateljskih utakmica, te kakva će biti reakcija ekipe. Unatoč pobjedama očita je bila nesigurnost u stresnim situacijama koje donose utakmice koje se igraju za bodove. Obrambene i u napadačke kretnje nisu bile točne, pravovremene, tečne i automatizirane kako smo to od ove ekipe navikli, kao što ni nišanske sprave u čistim situacijama, pogotovo u utakmici protiv MRK Kozala, nisu bile ispravno podešene.

Sve navedeno nam daje za pravo očekivati veliki napredak ekipe u grupnoj i kolektivnoj igri, te ulazak u pravu formu u utakmicama koje slijede.

 

RK PEĆINE – RK GOSPIĆ 12:36 (8:17) – Stilinović (7), Ratković (6), Milković (4), Borovac I. (4), Marković Ml. (4), Tonković Javorina (3), Jergović (3), Sertić (2), Jerković (2), Borovac L. (1)

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 23:19 (9:10) – Borovac I. (7), Stilinović (7), Marković Ml. (3), Ratković (2), Maras (1), Milković (1), Jergović (1), Sertić (1)