U subotu, 24.11.2018. godine, su mlađi kadeti u Gospiću ispred sebe imali velike ispite i položili ih s odličnim.

U sklopu 5. kruga 1.HMKRL zapad ugostili smo ekipe Poreča i Umaga, izravne konkurente za prva 3 mjesta i plasman na još jednu završnicu PH. Odlične igra donijele su nam 4 velika boda.

 

RK POREČ – RK GOSPIĆ 14:24 (6:14) – ozbiljan ulazak u utakmicu onemogućio je protivnicima da uspostave svoj ritam. Čvrsta obrana i raznolik napad doveli su nas u vodstvo 5:3, da bi se nakon toga pogotcima Marasa, Rajiča i Kovačevića u razdoblju od 10. do 12. minute serijom 5:0 odvojili na velikih 10:4. Novom 5:0 serijom riješili smo pitanje pobjednika i odmarali startere za još težu utakmicu protiv Umaga. Napadački najraspoloženiji su bili Nikola Kovačević s 4, Luka Delišimunović, Ivan Starčević, Matija Vukelić i Luka Maras s po 3 pogotka.

 

RK GOSPIĆ – RK UMAG 25:24 (12:10) – svega 10 minuta nakon utakmice protiv Poreča slijedila nam je nova, još jača i teža. Vrlo dobar ulazak u utakmicu doveo nas je do vodstva 2:0, no protivnici izjednačuju na 3:3, 4:4. Ponovno uspijevamo prijeći u vodstvo (6:4, 7:5, 8:6) no ne i iskoristiti velike prilike za odlazak na +3. Umjesto osiguravanja nekoliko lakših minuta gosti  izjednačuju na 10:10, ali novim dobrim reakcijama i pogotkom Delišimunovića u posljednjoj sekundi prvoga dijela na odmor odlazimo s 2 pogotka prednosti (12:10).

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme provodimo u vodstvu od 2 ili 3 pogotka prednosti (13:11, 15:12, 17:14) no u završnici ulazimo u nekoliko teških minuta tijekom kojih ekipa Umaga iz zaostatka 20:22 tri minute prije kraja utakmice radi seriju 3:0 i prelazi u vodstvo 23:22. Naši igrači se uspijevaju iščupati iz kriznih trenutaka, pogotkom Gabrijela Rajiča poravnavamo na 23:23, zatim nas Luka Delišimunović novim pogotkom drži u igri (24:24).

Posljednja minuta je bila posebno napeta. Gosti pri rezultatu 24:24 (25 sekundi do kraja) imaju sedmerac kojeg maestralno uz pomoć stative brani Ante Stilinović. Nakon minute odmora uspijevamo anulirati presing na našem Nikoli Kovačeviću koji odlično upošljava Klobučara za 25:24. Sada nam gostujući time-out 10 sekundi do kraja utakmice omogućuje novi obrambeni dogovor kojim uspijevamo obraniti svoj gol i ostvariti veliku pobjedu. Ivan Starčević je postigao 7, Gabrijel Rajič i Nikola Kovačević po 6, dok je Luka Delišimunović dodao 4 pogotka.