Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ odigrali su u nedjelju, 5. studenog 2023. godine, u Bujama susret 5. kola 2. HRL Zapad protiv ekipe MRK Buje ’53. Visokim porazom gospićki su se rukometaši smjestili na 10. mjesto ukupnog poretka sa 4 poraza i 1 pobjedom u 5 odigranih utakmica.

Mlak ulazak u utakmicu, loša obrana i nerealizirani napadi obilježili su igru rukometaša Gospića u prvih 30 minuta susreta. Serijama od 3, 4 i 6 uzastopnih pogodaka ekipe Buja tijekom prvog poluvremena Gospićani su odgovorili sa tek 6 pogodaka i jednim nerealiziranim kaznenim udarcem. Loše poluvrijeme za ličku ekipu završilo je rezultatom 17:6 za domaću momčad.

Nastavak su utakmice igrači trenera Roberta Havličeka ipak odigrali borbenije i kvalitetnije što je rezultiralo i većim brojem realiziranih napada i postignutih pogodaka, ali je i domaća ekipa nastavila igrati čvrsto i borbeno čime je svoju visoku prednost s poluvremena dodatno povećala za konačnih 34:20.

MRK BUJE ’53 – RK GOSPIĆ 34:20 (17:6) – Stilinović (4), Pavelić (4), Milković (2), Jergović I. (2), Čović (2), Jelić (2), Ratković L. (1), Borovac I. (1), Devčić (1), Bukovac (1)